Szukaj na tym blogu

sobota, 19 października 2013

Kliencie uważaj na opinie na forach - dowiedz się jak może wyglądać ich prefabrykacja


Zgodnie z obietnicą kontynuujemy tematykę oszukiwania ludzi związaną z tworzeniem sztucznej treści w formie wpisów, komentarzy czy dyskusji w różnego rodzaju miejscach w internecie. Naszym zdaniem jeżeli firma działająca w jakiejkolwiek branży chce zdobyć jak największą liczbę klientów powinna jak najbardziej bazować na prawdzie i znajdować inne sposoby na zachęcenie ich do zakupu danego produktu. Ten temat jest niewątpliwie rozległy ale nie o tym teraz będziemy pisać. 

Chcielibyśmy jednak pokazać jak może wyglądać potencjalna forma manipulacji szarym człowiekiem w gąszczu globalnej sieci. Zaprezentujemy przykład, którego doświadczyliśmy na własnej skórze. Mianowicie kilkanaście dni temu otrzymaliśmy e-mail z propozycją zakupu usługi wpisów na forach traktujących tematykę języka angielskiego. Oferta polegała na napisaniu tekstów na forum językowe na pewien temat a następnie przygotowanie 10 - 20 odpowiedzi na ten konkretny wymyślony post co miało symulować naturalną dyskusję. Oczywiście celem było zaprezentowanie pozytywnych reakcji powiązanych z daną problematyką oraz zamieszczenie linków. Proponujący tego typu rozwiązanie podkreślił, iż bardziej naturalnych linków już nie można uzyskać! Co najlepsze w tym wszystkich prezentowane pakiety oscylowały nawet w granicach  blisko 10 tysięcy komentarzy. Nie analizowaliśmy tej oferty dokładniej ale przykład mówi dużo sam za siebie i pokazuje skalę problemu z jakim mamy do czynienia. Wrażenie jest takie, iż może stawać się to coraz bardziej popularną metodą promowania marek w internecie ponieważ niektórzy ludzie na poważnie wzięli sobie do serca "community building". Jak widać popadamy ze skrajności w skrajność. 

To raczej tyle na ten temat. Więcej komentarzy zapewne nie potrzeba. Niebawem będziemy chcieli was poinformować on tym co my zamierzamy robić aby zupełnie legalnie i etycznie zachęcić was choćby tylko do odwiedzania naszych stron. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza