Szukaj na tym blogu

piątek, 18 października 2013

Reakcje na artykuł o nachalnym marketingu na forach


Wczoraj późnym wieczorem opublikowaliśmy nasz artykuł dotyczący nachalnego marketingu internetowego na forum językowym i jesteśmy zaskoczeni dużą ilością odwiedzin. Cieszy nas to bo to oznacza, iż warto pisać o czymś bardziej konkretnym (nawet poza naszą główną tematyką) choć może czasem i kontrowersyjnym. Analizując odwiedziny udało nam się znaleźć jeszcze kilka ciekawych materiałów na ten temat, które potwierdzają nasze spostrzeżenia. W wielu wypowiedziach innych osób zupełnie się zgadzamy jednakże są pewne kwestie, które mogą nas różnić. Ale o tym w innym czasie i może w innym miejscu :). Niemniej jednak chcemy podzielić się tymi interesującymi treściami odnalezionymi przez nas w Internecie. 

Szczególnie do gustu przypadła nam strona http://blog.seo-profi.pl prowadzona przez Pana Sebastiana Miśniakiewicza, który de facto przedstawia się jako ekspert SEO i z tym zupełnie się można zgodzić ponieważ nie mydli oczu tylko pisze o tym jak jest a zatem chwałą mu za to. To własnie na jego SEO blogu można przeczytać o firmach karanych za marketing szeptany czy o spamowaniu forum. Na stronach tego serwisu znajdziemy o wiele więcej, to tak na marginesie dla wszystkich zainteresowanych tematyką. 

Powyższy paragraf należy uznać, za niemanipulowany i nienachalny w przeciwieństwie do tych omawianych we wczorajszym artykule. Nasz komentarz jest zupełnie naturalny ponieważ nikt za niego nie płacił, nikt nie nalegał, nikt nic nie sugerował. Piszemy bo znajdujemy na cytowanej powyżej stronie ciekawe treści. Naszym zdaniem do tego trzeba dążyć. Swoją drogą w tym celu każdego miesiąca zapytujemy wybranych klientów o jakość nauczania języka angielskiego naszych lektorów czy innych usług, które wykonujemy i liczymy na rzetelne opinie z ich strony. Są one przez nas publikowane jako realne i niemanipulowane i o to w tym wszystkim chodzi (przynajmniej nam się tak wydaje). I teraz ciekawe spostrzeżenie! Skoro czasem zapytując miesięcznie 15 naszych klientów dostajemy tylko 5 opinii zwrotnych z różnych nieznanych przyczyn to jak realną może być tak intensywna wymiana na forum pośród niezidentyfikowanych gości na błahe tematy? No tak dla celów marketingowych może być realna bo jest wiele miejsca aby upchać jak najwięcej linków czy rekomendacji. To powinno dać nam dużo do myślenia!

Tak swoją drogą jak rozpoczęliśmy już ten poniekąd interesujący temat niebawem napiszemy o tym jakie ciekawe propozycje są składane serwisom choćby takim jak nasz aby stać się bardziej popularnym i znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania Google. Napiszemy jak bardzo potrafią być one nieetyczne i kłamliwe oraz negujące zasady zdrowej konkurencji. Niestety wiele firm z tego korzysta my jednak już od dawna nie chcemy.


2 komentarze:

  1. "jesteśmy zaskoczeni dużą ilością odwiedzin"

    Witam - wrzucenie linku na blogu oraz na profilu na G+ i FB swoje robi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgodzę się z tym ale warunek jest jeden :) trzeba napisać coś co ludzi zainteresuje bo inaczej to nie ma sensu. Swoją drogą dzięki za reakcje i komentarz.

    OdpowiedzUsuń