Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 18 listopada 2013

Nauka, szkoła, cała edukacja przez Skype - SKYPE CLOUD Sugata Mitra

Całkiem niedawno pisaliśmy o tym jak to jedni z pierwszych zaczęliśmy wprowadzać naukę angielskiego przez Skype. Doskonale pamiętamy uśmiechy niektórych osób i opinie typu: to nie ma racji bytu, to nie wyjdzie, głupie to, bezsensowne, kto będzie chciał się uczyć przez Skype angielskiego jak jest tyle szkół tradycyjnych oraz wiele wiele innych komentarzy o podobnym wydźwięku. Do dzisiaj na forach internetowych można przeczytać opinie, iż angielski przez Skype czy edukacja tą drogą również w innych dziedzinach to nie to samo... Szkoda, że często na ten temat wypowiadają się osoby, które nigdy nie miały szansy spróbować jak to wygląda. Zapraszamy ich zatem w tym miejscu do skorzystania z darmowej lekcji angielskiego przez Internet bez żadnych zobowiązań :) Natomiast nie o tym dzisiaj mowa. Dzisiaj chcemy wam udowodnić, iż szeroko pojęta edukacja online będzie stawać się coraz to bardziej popularna aż w końcu z dużym prawdopodobieństwem wypchnie tradycyjne formy nauczania na daleki margines. 

Profesor technologi edukacyjnych Sugata Mitra twierdzi, że standardowe rozwiązania nie są już wystarczająco odpowiednie nawet dla współczesnej młodzieży a co dopiero dla przyszłych pokoleń młodych ludzi. Wiemy przecież, iż nie znają oni świata bez internetu dlatego profesor proponuje naukę w tak zwanej chmurze. Skype School Cloud to komputerowa szkoła bez pedagogów za swoimi biurkami w klasach z grupą uczniów siedzących w ławkach. Nauczyciele będą dostępni przez Internet i z dowolnego miejsca na ziemi będą prowadzić zajęcia. Pozwala to dzieciom i młodzieży pozostawać w domu lub w tradycyjnych poniekąd klasach zorganizowanych w nieco innej formie. Jaką to daje przewagę? Duży plusem jest możliwość spotykania się online z najlepszymi nauczycielami, ciekawymi ludźmi oraz poznawaniem różnych kultur. Zalet pewnie jest i więcej. Nieco więcej o badaniach i analizach profesora Uniwersytetu w Newcastle możecie odnaleźć na jego blogu. Będzie to również okazją do poćwiczenia angielskiego dla każdego z was. 

I na koniec pytanie pod naszą ankietę. Czy uważasz, że nauka przez Internet może zagrozić tradycyjnym formom nauczania?

1 komentarz:

  1. Całkiem prawdopodobne, że za pewien okres czasu nie tylko angielskiego będziemy uczyć się przez Skype ale i innych rzeczy. Chyba już z tego co wiem ludzie uczą się grać na gitarze, odbywają kursy różnego typu. Na razie jest to bardziej prywatne ale kto wie co będzie za 10 lat. Ja sama była sceptyczna co do nauki przez Skype a muszę przyznać że było warto wybrać tę formę nauki. Dla mnie w sam raz.

    OdpowiedzUsuń