Szukaj na tym blogu

piątek, 6 grudnia 2013

Cena korekty tekstu na przykładzie

W dniu dzisiejszym na naszej stronie pojawił się wpis w sekcji FAQ dotyczący wyceniania korekty tekstów angielskich . Napisaliśmy, iż nie jesteśmy w stanie podać dokładnej wyceny dla danej pracy pisemnej jeżeli nie otrzymamy jej do wglądu i wstępnego sprawdzenia. Jeżeli klient chce mieć pewność odpowiedniego standardu usług i przystępnej pod względem ekonomicznym ceny to musi tą zależność zrozumieć. 


Wyobraźmy sobie taką sytuację kiedy to znajdujemy ofertę korekty wypracowań po angielsku w cenie powiedzmy 1 zł za 1800 znaków niezależnie od rodzaju tekstu, czyli jednym słowem wszystko po 1 zł - jak te sklepy :). Cena jak najbardziej ciekawa dla potencjalnego zainteresowanego lecz dla nas to cena cud za którą nie można czegoś profesjonalnie wykonać. Decydujemy się zatem na takie rozwiązanie i przesyłamy tekst specjalistyczny naszpikowany błędami. Cudowny i niezwykle tani korektor orientuje się, że tak ogromna ilość błędów nie pozwoli mu dokładnie wykonać swojej pracy w szybkim tempie. Ma dwa wyjścia. Pierwsze to strata dla niego i ciężka praca nad tekstem przez duuuuuuuuuuuuużo dłuższy czas niż zakładany. Drugie to potraktowanie korekty po macoszemu i wyjście na swoje, jeżeli o czymś takim w tym przypadku możemy mówić. W przypadku zaistnienia takiej jak opisana powyżej sytuacja nasza chęć zaoszczędzenia może nas drogo kosztować. 

Aby mieć pewność, iż nasz tekst został sprawdzony odpowiednio zastanówmy się nad proponowaną ceną, rzekomymi kwalifikacjami i doświadczeniem potencjalnego korektora oraz nad zakładanym czasem realizacji. Następnie raz jeszcze przeczytajmy naszą wypowiedź uważnie z zegarkiem w ręku i pomyślmy ile czasu mogłoby jeszcze potrwać dokonanie poprawy w kilku miejscach. Teraz zastanówmy się nad tym jaką wartość będzie mieć godzina pracy np. osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Jeżeli sami zaczniemy wątpić w taką magiczną ofertę to warto poszukać innego rozwiązania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza