Szukaj na tym blogu

wtorek, 18 lutego 2014

Chcesz mówić po angielsku i uczyć się gramatyki? - NIE U NAS!

Dobry nauczyciel nie mówi za dużo o gramatyce!


Zatrudniając naszych lektorów do nauki języka angielskiego przez Skype stawiamy im jeden zasadniczy warunek. Nie chcemy aby nasi klienci a wasi uczniowie uczyli się regułek gramatycznych i teorii języka. Od nauczycieli prowadzących zajęcia przez Skype wymagamy nauczania w sposób jak najbardziej naturalny z naciskiem na komunikację i żywy język szczególnie w przypadku osób, którym przede wszystkim zależy na opanowaniu angielskiego mówionego. Zresztą komunikacja werbalna to podstawowa funkcja każdego języka i ona powinna stanowić priorytet.

Angielski przez Skype to komunikacja


Niestety zdarza się dosyć często, iż ucząc się angielskiego zaczynamy niejako z przyzwyczajenia, bądź ogólnie utartych standardów startować z teorią i rozprawami nad gramatyką. Naprawdę nie tędy droga. Potencjalny klient zgłaszający się do nas przeważnie ma problem właśnie z tym tak podstawowym aspektem języka jakim jest mówienie. Jakież niektórzy okazują zdziwienie kiedy to mówimy im, że jeśli chcą mówić to muszą przestać myśleć o gramatyce i zasadach funkcjonowania angielskiego w porównaniu z językiem polskim. Ucząc się przez Skype chcemy jak najwięcej czasu poświęcać naturalnemu językowi, który używany jest przez miliony ludzi każdego dnia. Jak najbardziej jest możliwe rozpoczęcie kursu skacząc od razu na głęboką wodę zaczynając od prostych konwersacji będąc na podstawowym poziomie lub mając blokadę językową. 

Angielski w miesiąc lub dwa


Dowodem na to są uczniowie, którzy zaczynając pracę z naszymi lektorami od zera w krótkim czasie bo nawet po około 3-4 miesiącach są w stanie komunikować się swobodnie w języku angielskim w oparciu o to co udało się im zrealizować w ramach dotychczasowych zajęć. I nie mówimy tutaj o 2-3 zdaniach wyuczonych na pamięć ale o realnej konwersacji na dany temat. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z osobami, które posiadają już duży zasób słownictwa i głowę naszpikowaną teorią a ogarnia je tylko strach przed mówieniem - taki rodzaj blokady. W ich przypadku intensywny miesiąc lub dwa zajęć potrafi wydobyć z nich ukryte możliwości i nagle okazuje się, iż nagle są w stanie płynnie mówić nie myśląc o tej całej gramatyce.

Recepta na sukces


Wielu zapewne w to nie wierzy :). Nas to wcale nie dziwi ponieważ większość z naszych uczniów sama sobie nie wierzyła kiedy nagle zaczynała po prostu mówić po angielsku! Jak to jest możliwe? 80% sukcesu stanowi motywacja naszych klientów oraz lektorów. Na pozostałe 20% składa się cała reszta, która wbrew pozorom jest niezwykle istotna. Stanowi ją brak nadmiernej gramatyki i teoretyzowania, zaangażowanie nauczyciela, odpowiednia metoda, czas i cierpliwość oraz pewnie jeszcze kilka mniej lub bardziej istotnych czynników. Wiemy jedno, że ucząc się angielskiego przez Skype z naszymi najlepszymi lektorami jesteśmy w stanie zagwarantować sukces jeśli nasz klient będzie podążał za naszymi wskazówkami. Należy pamiętać o tym, iż nasi najlepsi nauczyciele to pionierzy w dziedzinie nauczania angielskiego przez Skype w Polsce i na świecie

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza