Szukaj na tym blogu

piątek, 30 maja 2014

Skype będzie tłumaczył za Ciebie?

Projekt Skype powstał w 2003 roku i od tamtego czasu każdego dnia coraz bardziej się rozwijał i rozwija nadal. Przyśpieszenie niewątpliwie nastąpiło po przejęciu tego komunikatora przez Microsoft w 2011 roku. Osoby, które stworzyły ten program wzbogaciły się o niezłe pieniądze liczone w miliardach dolarów. Dla nas Skype stał się sposobem do zaoferowania  możliwości nauki angielskiego przez Internet. Na początku było wielu sceptyków i w zasadzie jedynie nasza zorganizowana oferta jeszcze w tedy dostępna pod adresem www.polish_english.republika.pl. O histori powstawania idei angielskiego przez Skype pisaliśmy w zeszłym roku. Jednak nie o tym dzisiaj. Dokładnie 2 dni temu Microsoft zaskoczył wszystkich użytkowników komunikatora swym nowym pomysłem.

Skype będzie tłumaczył w czasie rzeczywistym

Na konferencji w Kalifornii zorganizowanej przez władze firmy zaprezentowano jak Skype tłumaczył na żywo rozmowę pomiędzy dwoma osobami, gdzie jedna z nich mówiła po angielsku a druga po niemiecku. Konwersacja przez Skype trwała aż 5 minut a program z tłumaczeniem radził sobie wyśmienicie. Oczywiście słowa wypowiadane przez komputer były typowym głosem znanym z np. Google Transator. To jak to wyglądało możecie zobaczyć na materiale zamieszczonym poniżej.


Microsoft zapowiada, że Skype Translator będzie docelowo tłumaczył 40 języków. Jeżeli mowa o dostępności tego rozwiązania to ma się ono początkowo pojawić pod koniec tego roku w formie specjalnego narzędzia na Windows 8. Potem po latach prób i testów ze strony użytkowników Win8 w 2016 roku planuje się wydanie oficjalnego komercyjnego produktu. 

Planujemy nieco bardziej zagłębić się w ten temat zatem zapraszamy do subskrypcji naszego bloga wszystkich zainteresowanych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz