Szukaj na tym blogu

środa, 2 lipca 2014

Powrót do przeszłości - czyli jak nie dać się oszukać po raz kolejny

Ale to już było...

Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach tego bloga o nieuczciwych technikach promowania firm w internecie, które niejednokrotnie mogą być bardzo mylące dla przysłowiowego Kowalskiego. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie ofert nauki angielskiego przez Internet lecz w zasadzie wszystkich biznesów promujących się w sieci. Dzisiaj wracamy do tematu aby ponownie przestrzec was wszystkich przed takimi sytuacjami. 

Promuj się na potęgę i kłam ile wlezie


Parę dni temu jako firma dostaliśmy ofertę reklamy naszej strony w internecie na bardzo atrakcyjnych warunkach, która to polegała na utworzeniu profili powiązanych z naszą działalnością w wielu miejscach takich jak fora czy serwisy z opiniami. Dodatkowo wszystkie te profile miały zostać uzupełnione treścią oraz następnie komentarzami naszych szczęśliwych klientów zadowolonych niezwykle z oferowanych przez nas usług. W ten oto sposób można było uzyskać maksymalnie nawet około 6000 tysięcy pozytywnych wypowiedzi na temat prowadzonej działalności. 

Czy tak sprawdzacie rzetelność ofert?

Jak widać łatwo jest dać się nabić w butelkę, nieprawdaż? Czy nie sprawdzamy opinii na temat firm w ten sposób wpisując hasło np. polishenglish4u.com opinie lub czytając fora wyszukując: nazwa firmy/usługi forum? Okazuje się zatem, iż wiele z tych komentarzy może być po prostu czymś na rodzaj sztucznie stworzonego obrazu na zamówienie, szczególnie gdy tych opinii i komentarzy jest podejrzanie za dużo. Sami wiemy jak ciężko jest uzyskać komentarz od klienta, który nawet bardzo zadowolony z usługi jakoś nie jest chętny lub nie ma czasu na ocenę. Niejednokrotnie wysyłamy kilkukrotne prośby o wyrażenie opinii na temat usług, które oferujemy i pomimo usatysfakcjonowania i korzystania z naszej oferty po raz kolejny nie każda osoba znajduje chwilę aby cokolwiek od siebie napisać. No cóż tak jesteśmy teraz zabiegani, że ciężko znaleźć czas na takie banały. Czyż nie jest właśnie tak? Nawet allegro maksymalnie uprościło komentowanie dodając już gotowy tekst :) zamiast Wystaw komentarz.... wprowadzając Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam.

Wiara czyni cuda...

To teraz w jaki sposób można uwierzyć, że taka czy inna firma ma nagle ogrom opinii w internecie w wielu miejscach gdzie w zasadzie 100% z nich jest całkowicie pozytywna? 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza